BlueDMX Bezprzewodowy DMX

Bezprzewodowy DMX

 

Zapomnij o kablach!

BlueDMX - jedno urządzenie wiele rozwiązań

  • Nadajnik lub odbiornik.

    Urządzenie może pracować jako odbiornik, a po przełączeniu trybu - jako nadajnik. W trybie nadajnika zalecane jest zastosowanie redukcji XLR M-M.

  • Własna sieć Wi-Fi lub połączenie z routerem

    Każdy nadajnik może generować własną sieć Wi-Fi, z którą łączą się odbiorniki lub przy bardziej zaawansowanej konfiguracji, nadajnik i odbiorniki mogą łączyć się z routerem Wi-Fi.

  • Konwerter sygnału Art-Net na DMX

    Blue DMX może być wykorzystywany jako konwerter Art-Net → DMX. Po przełączeniu w tryb nadajnika, może wysyłać pakiety w odwrotnym kierunku DMX → Art-Net.

 

Szybka instalacja
Jeden nadajnik – 8 odbiorników

BlueDMX BlueDMX pozwala na szybką instalację bez zbędnych konfiguracji urządzeń. Wystarczy przełączyć za pomocą przycisku jedno urządzenie w tryb nadajnika i ustawić ten sam kanał we wszystkich urządzeniach. Wbudowane diody LED, sygnalizują stan pracy urządzenia. Dioda transmitter sygnalizuje tryb pracy nadajnik/odbiornik, a dioda DMX - wybrany kanał i poprawność transmisji. Z jednym nadajnikiem może być połączone max. 8 odbiorników.

 

Rozszerzony zasięg 
z routerem WI-FI

BlueDMX Zasięg urządzeń można dodatkowo zwiększyć, stosując pomiędzy nimi router Wi-Fi 2,4 GHz. Wówczas nadajnik przesyła sygnał do routera, a ten dalej - do wszystkich odbiorników. Przy rozbudowanej instalacji, można zastosować kilka routerów, jak również połączenia kablowe LAN.
Ten specjalny tryb jest dostępny na ostatnim kanale i wymaga dodatkowej konfiguracji sieci w urządzeniach tak, aby mogły się one połączyć z siecią Wi-Fi generowaną przez router.

 

Node Art-Net
Konwerter Art-Net DMX

BlueDMX BlueDMX może być użyty jako konwerter Art-Net→DMX. Takie rozwiązanie pozwala na bezprzewodowe połączenie sterownika/aplikacji Art-Net z urządzeniami DMX. W takim połączeniu nie ma ograniczenia liczby odbiorników, a ich liczba zależy od sterownika Art-Net oraz właściwości łącza Wi-Fi.
BlueDMX wspiera Art-Net w wersji 4 i jest kompatybilny z wcześniejszymi wersjami protokołu.

 

Konwerter DMXArt-Net 

BlueDMX Po przełączeniu BlueDMX w tryb nadajnika, sygnał ze standardowego sterownika można zmienić na sygnał Art-Net i przesłać go do innego sterownika Art-Net. W ten sposób, możemy sterować głowicami i równocześnie zmieniać programy w aplikacji Art-Net, która kontroluje instalację LED.

 

Konfiguracja

BlueDMX  Zmianę ustawień można dokonać z dowolnego urządzenia z Wi-Fi (np.: smartfon, laptop). Przyciskając przycisk MODE przez 3 sec., BlueDMX wygeneruje sieć Wi-Fi i stronę www z panelem konfiguracyjnym. Po połączeniu się z tą siecią i wpisaniu w pasku adresowym przeglądarki adresu strony: 2.2.2.2,  pojawi się panel konfiguracyjny.

 

Zasilanie

BlueDMX

BlueDMX może być zasilany ze standardowej ładowarki microUSB 1A/5V. Ładowarka jest uwzględniona w cenie urządzenia.

Bezpieczeństwo

BlueDMX

Do komunikacji bezprzewodowej, BlueDMX wykorzystuje sieć Wi-Fi - standard IEE 802.11 g/n. Oznacza to, że transmisja sygnału jest szyfrowana, a dostęp do sieci zabezpieczony hasłem.
Dzięki zaawansowanym technikom modulacji: BPSK, QPSK, OFDM i mechanizmom kontroli błędów, do odbiornika trafią tylko poprawne pakiety, nawet w miejscach o dużym poziomie zakłóceń.
W razie utraty połączenia odbiornik zapamiętuje ostatni stan i podtrzymuje transmisję DMX tak, aby urządzenia DMX nie przełączyły się w tryb stand-alone.
Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa, użytkownik może zmienić nazwę sieci i hasło we wszystkich urządzeniach tak, aby inny posiadacz BlueDMX nie zakłócał pracy jego zestawu.

 

Solidna konstrukcja

BlueDMX

BlueDMX posiada obudowę wykonaną w całości z metalu, która chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Złącze zasilania zostało umieszczone w takim miejscu, aby nie było kolizji z innym wtykiem XLR.

Cena brutto od: 169.00

Akcesoria

Ładowarka micro USB
więcej

Redukcja XLR M-M
więcej